Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve özlemle anıyoruz

'Ülke Gündemi' forumunda medyaposta tarafından 10 Kas 2017 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

 1. medyaposta

  medyaposta Üye Site Yetkilisi Administrator

  Katılım:
  22 Ağu 2017
  Mesaj:
  54
  Alınan Beğeniler:
  22
  Ödül Puanları:
  8
  Türkiye, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ünü sonsuz bir minnet ve saygıyla anıyor.

  [​IMG]

  Bugün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79’uncu yıldönümü... Her 10 Kasım’da olduğu gibi Ata’yı kaybettiğimiz saat olan 09.05’te hayat yine duracak; Türkiye’nin dört bir yanından binlerce yurttaş, Ata’yı anmak için bugün Anıtkabir’e akacak.

  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk sevgi, saygı ve büyük özlemle anılıyor. Atatürk, tüm yurtta törenlerle anılacak.

  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için İstanbul’da düzenlenecek törenlerin merkezi Dolmabahçe olacak. Yurttaşlar, Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu yerde, Dolmabahçe Sarayı’nda buluşacak. Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlediği yürüyüş saat 08.00’da Barbaros Bulvarı’ndaki Sabancı Anadolu Lisesi önünden başlayacak. 7’den 70’e tüm katılımcılar Dolmabahçe Sarayı’na kadar ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk resimleriyle yürüyerek insan zinciri oluşturacak.

  "ATA'YA SAYGI ZİNCİRİ"

  Kadıköylüler, Kadıköy Belediyesi’nin organizasyonuyla Fenerbahçe Orduevi ile Bostancı Sahili arasında yaklaşık 6,5 kilometrelik “9’u 5 Geçe Ata’ya Saygı Zinciri” oluşturacak. Bu yıl daha büyük bir katılımın beklendiği, saat 08.00’da başlayacak etkinliğe herkes davetli.

  Maltepe Belediyesi, 25 dalgıcın katılacağı “Ata’ya Saygı Dalışı” etkinliğine ev sahipliği yapacak. Maltepe’deki anma etkinlikleri kapsamında sahilde, “Ata’ya Saygı Zinciri” oluşturulacak ve Atatürk fotoğrafı denizden çıkarılacak.

  Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yıldönümü anma programı, Anıtkabir’deki resmi programla başlayacak. Resmi tören, devlet erkânının Arslanlı Yol’dan yürümesi ile başlayacak. Saat 09.05’te Atatürk’ün mozolesine çelenk konulacak. Resmi törenlerin düzenleneceği 09.00-10.00 saatleri arasında Ankara’da birçok yol trafiğe kapatılacak. Öte yandan Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Yığılma ve beklemeyi önleme açısından vatandaşlarımızın saat 10.00’dan sonra Anıtkabir’i ziyaret etmelerinin uygun olacağı değerlendirilmektedir. Anıtkabir, 10.00-22.00 saatleri arasında ziyarete açık olacaktır” açıklaması yapıldı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenecek anma programına katılacak. Türkiye Gençlik Birliği de Anıtkabir’in Tandoğan kapısından saat 11.00’de yürüyüş başlatacak.
   
 2. medyaposta

  medyaposta Üye Site Yetkilisi Administrator

  Katılım:
  22 Ağu 2017
  Mesaj:
  54
  Alınan Beğeniler:
  22
  Ödül Puanları:
  8
  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş