Doğanın güzelliklerine bir de “morötesi” ışık altında bakın

'Fotoğrafçılık' forumunda Daisywine tarafından 14 Kas 2017 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

 1. Daisywine

  Daisywine Yeni Üye Üye

  Katılım:
  30 Eki 2017
  Mesaj:
  23
  Alınan Beğeniler:
  13
  Ödül Puanları:
  3
  Cinsiyet:
  Kadın
  Doğanın güzelliklerine bir de “morötesi” ışık altında bakın

  Yaşadığımız dünyada sayamayacağınız kadar canlı güzellik yer alıyor. Bunları görmek için bazen yüksek kaliteli mikroskoplara hatta elektron mikroskoplarına ihtiyaç duyulurken, bazen sadece bir “morötesi” ışık kullanmak yeterli oluyor.

  İşte bu dünyaya giriş yapan Kanada merkezli doğa, manzara ve makro fotoğrafçı Don Komarechka, morötesi ışık kullanarak bizim çıplak gözle göremediğimiz ilginç detayları gözler önüne seriyor. Bu çekimleri UV ışık modifiyesi yapılmış –her flaş için 500 dolar tutan özel işlemler ve filtreler gerekli– üç farklı Yongnuo marka basit tepe flaş ile gerçekleştiren Komarechka, bu fotoğrafçılık alanında başarılı olmayı sürekli deneme yapılmasına dayandırıyor. Çünkü her çiçek ya da böcek morötesi ışık altında farklı sonuçlar ortaya çıkartıyor ve bunları görmek için çekim yapmaktan başka çok fazla çare bulunmuyor. Yaprakların, böceklerin ve hatta çiçeklerin aynı anda farklı sonuçlar ortaya çıkartabildiği morötesi makro fotoğrafçılığı, bazen olaylara farklı açılardan bakmak gerekir sözünü doğayla harmanlayarak karşımıza getiriyor.

  Doğaya farklı bir gözden bakmak gerçekten nefes kesici görünüyor. Detayların dünyasına bu şekilde inmeyi başaran ve bunu olabilecek en etkileyici şekilde karşımıza getiren Don Komarechka’nın sayfada paylaştıklarımız haricindeki diğer tüm fotoğraflarına buradaki linklerden ulaşabilirsiniz.

  Linkleri görebilmeniz için Üye Ol veya Giriş Yap !!!


  Linkleri görebilmeniz için Üye Ol veya Giriş Yap !!!  mor_1.jpg
  mor_2.jpg
  mor_3.jpg
  mor_4.jpg
  mor_5.jpg
  mor_6.jpg
  mor_7.jpg
  mor_8.jpg
  mor_9.jpg
   
  Rapertuar bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş