Allah’a Takvanız Ulaşır

'Konu Dışı Özel' forumunda medyaposta tarafından 31 Ağu 2017 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

 1. medyaposta

  medyaposta Üye Site Yetkilisi Administrator

  Katılım:
  22 Ağu 2017
  Mesaj:
  54
  Alınan Beğeniler:
  22
  Ödül Puanları:
  8
  Allah’a Takvanız Ulaşır

  Kur’ân-ı Kerîm’de şöyle buyruluyor: “Biz her ümmete kurban ibadeti koyduk ki Allah’ın kendilerine rızık olarak verdiği hayvanları keserken O’nun adını ansınlar. Unutmayın ki ilâhınız tek bir ilâhtır. Öyleyse yalnız O’na teslim olun. Ey resûlüm, o alçak gönüllü, samimi ve ihlâslı olanları müjdele!
  Onlar öyle kimselerdir ki Allah anıldığı zaman kalpleri titrer, başlarına gelene sabrederler, namaz kılarlar ve kendilerine rızık olarak verdiğimiz şeylerden Allah için harcarlar.
  Biz, büyükbaş hayvanları da sizin için Allah’ın işaretlerinden kıldık. Onlarda sizin için hayır vardır. Şu halde onlar boğazlanmak üzere ayakta dururken, üzerlerine Allah’ın ismini anınız (ve kurban ediniz). Yan üstü yere düştüklerinde ise onlardan hem kendiniz yiyiniz hem ihtiyacını gizleyen-gizlemeyen fakirlere yediriniz. İşte bu hayvanları şükredesiniz diye sizin istifadenize verdik.
  Fakat unutmayın ki onların ne etleri ne de kanları Allah’a ulaşır. O’na ulaşan tek şey kalplerinizdeki takvadır. O, bu hayvanları size âmâde kıldı ki sizi doğru yola eriştirdiği için O’nun yüceliğini ilan edesiniz. Öyleyse güzel davrananları müjdele!” (Hac 22/34-37).

  Semerkand Takvimi
   
  raadol bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş