Adobe Contribute - Contribute Nedir?

Adobe Contribute - Contribute Nedir?
Adobe Contribute - Contribute Nedir?

Adobe Contribute® CS3

Adobe Contribute ile iş kullanıcıları mevcut web sitesinin stil, tasarım ve kodunu bozmadan içerik değişiklikleri yapabiliyorlar.

 

Artık HTML dahi bilmeyen kullanıcılar web sitelerinin içeriklerini güncelleyebilir ve güncellenen içerikleri yayınlayabilir. Macromedia Contribute CS3, web sitesi bakımını düzenli hale getirmek için en uygun araçtır. Bu da web profesyonellerine zaman kazandırır ve kontrolü elde tutmalarını sağlar. Kolayca kurulan ve kullanılabilen Contribute CS3, Macromedia Dreamweaver CS3, Microsoft Frontpage veya elle kodlanmış tüm sitelerde çalışabilmektedir.

 

Birleştirilmiş web yayıncılığı

Web sitesi veya bloglarınıza içerik sağlayan kişilere HTML öğrenmelerine gerek kalmadan tek bir yazılım kullanarak güncelleme imkanı vererek süreçleri basitleştirin. Gerçek WYSIWYG (“What You See Is What You Get” – “Ne görürsen onu alırsın”) editörlük özelliğiyle yeni içerik yayınlamak veya mevcut içeriğinizi güncellemek üç basit adımla gerçekleşiyor: Internet gezgini kullanarak site veya blogunuzu açın, içeriğini değiştirin ve “Yayınla” düğmesine basın.

 

Dreamweaver entegrasyonu ile site bütünlüğünü koruyun

 

Adobe Contribute® CS3 yazılımı Dreamweaver CS3 şablonu kullandığından, Dreamweaver ile hazırlanmış sitelerde eksiksiz ve doğru bir şekilde güncellenmesini temin eder. Sitede birden fazla kişi editörlük yapsa bile görünümü veya hissiyatı kaybolmaz. Editörlerin değişterebildikleri alanları Sitenin tasarımcısı veya webmasteri belirleyebiliyor, böylece sitenin asıl tasarımı korunuyor. Contribute tıpkı Dreamweaver gibi güncelleme sırasında kaynak kodunun kalitesini ve formatını da korur.

 

Sitenin editörlük ve yayın izinlerini kontrol edin

Adobe Contribute CS3 ile site administratörleri sadece yetkili kişilere belirli içerikleri güncelleme hakkını verebilir. Administratörler sitenin editör-erişimini istedikleri gibi belirleyip istedikleri gibi kısıtlayabilirler. Gerektiğinde bir kaç basit adımla siteyi bir önceki haline getirebilirler.

 

Microsoft Office içinden hızlı Web site ve blog erişimi

 

İçeriğinizi Microsoft Office uygulamalarından istediğiniz şablonu kullanarak doğrudan yayınlayabilirsiniz. Contribute CS3 Office uygulamalarınıza butonlar ekleyerek site veya blog erişiminizi ve içerik yayınlamanızı büyük ölçüde kolaylaştırıyor ve bu sayede hızlandırıyor. Üstelik Contribute uygulamasını başlatmanıza gerek kalmadan.

 

Kolayca medya öğeleri ve FLV dosyaları ekleyin

 

Güncelleme süreci sırasında FLV dosyaları veya başka medya öğelerini sürükle bırak (drag&drop) yöntemiyle site veya blogunuza ekleyin. Contribute CS3 otomatik olarak dosyaları yükler ve yayınlar.

 

Windows Vista ve Intel tabanlı Mac’ler ile uyumlu

 

Contribute CS3, Intel® tabanlı Mac PowerPC®, Microsoft® Windows® XP ve Windows Vista™ sistemler ile uyumludur. Microsoft Office uygulamalarıdan, Internet Explorer 7 veya Mozilla Firefox 2’den doğrudan güncelleme ve düzenleme imkanı iş akışını ciddi ölçüde hızlandırıyor.

Web tasarım deneyimine ihtiyaç duymadan profesyonel sonuçlar yaratın

 

 

 Herkese tanıdık gelen, kullanıcı dostu Contribute 3 arayüzü sayesinde, herhangi bir eğitime gerek duymaksızın, web sitesi içeriklerini hemen güncellemeye ve yayınlamaya başlamalarını sağlar. Herkesin kullanabileceği kadar kolaydır.

 

Bir web sitesine girer ya da bir kelime işlemci programında metin yazar gibi metin ve resimleri güncelleyebilir, yeni sayfalar ekleyebilir ve mevcut HTML web sitesi için içerik yayınlayabilirsiniz. Adım adım kılavuzlar size işlem esnasında yol gösterecektir. MS Word ve Excel’den içeriği kesip yapıştırabilirsiniz. Macromedia Contribute 3 metin biçimlerini ve HTML kodlarını koruyacaktır.

 

Web içeriğini daha verimli yönetin

 

 İçerik sahiplerinin web içeriklerini kendi başlarına güncelleyip yönetmelerine imkan vererek web profesyonellerine zaman kazandırır ve onların site tasarımı, kullanışlılık ve uygulama işlevselliği üzerine odaklanmalarını sağlar. İçeriğin çevrim dışı olarak güncellenebilmesi ve internet’e bağlanıldığı anda yayınlanabilmesi üretkenliği artırmaktadır. İçerik sahiplerini birkaç dakika içinde yetkilendirebilirsiniz.

 

Site yöneticisi olarak katkıda bulunanları şifrelenmiş bağlantı anahtarları kullanarak e-posta yolu ile bağlayabilirsiniz. Contribute CS3 tüm HTML sitelerle çalışabilen bir masaüstü uygulaması olduğu için kolayca kurulur, sunucu tarafı bileşenleri veya ayar işlemlerine gerek duymaz. Takım oyuncuları arasında işbirliği sağlar. Contribute CS3 ile birçok kullanıcı güven içinde aynı sitede aynı anda çalışabilirler. Check-in/check-out özelliği bir takım oyuncusunun belli bir sayfada değişiklik yapıp yapmadığını gösterir ve üzerine yazmaları engeller. Ayrıca, “e-mail review” işlemi, yazarların yaptıkları değişiklikler yayına girmeden bunlarla ile ilgili fikir alışverişi sağlar.

 

Mevcut kod ve içeriği koruyun

 

 Macromedia Contribute CS3, Dreamweaver ile aynı kod üretim motorunu kullanmaktadır, böylece içeriğe katkıda bulunanların yaptığı değişiklikler kodu şişirmez, mevcut kod yapısını bozmaz, böylece içerik de korunmuş olur, çünkü Contribute CS3 düzenlenen sayfalarda her türlü script ve sunucu kodunu kilitler. Kim hangi kısımları düzenliyor, neleri değiştiriyor? Bunları kontrol ederek site ve kullanıcı erişim hakları yönetilir.